AKCJA „LATO W SZKOLE 2017"

W naszej szkole w dniach od 26 czerwca do 7 lipca została zorganizowana   akcja: "Lato  w szkole 2017 ". Nie spędzaliśmy jednak tego czasu w budynku. Panie opiekujące się nami dbały o to, aby program wypoczynku był atrakcyjny. Miło spędzaliśmy czas grając w różnorodne gry. Mieliśmy zajęcia plastyczne i dużo czasu przebywaliśmy na boisku szkolnym. Codziennie wychodziliśmy także poza teren szkoły.

I tydzień akcji „Lato w szkole 2017” od 26.06 do 30.06.2017

W poniedziałek zwiedzaliśmy Centrum Szkła i  Ceramiki, które znajduje się przy ul. Lipowej 3.

W trakcie zajęć poznaliśmy proces ręcznego formowania szkła, poznaliśmy historię oraz technologię sztuki szklarskiej. Mogliśmy także wypróbować swoich sił w zawodzie hutnika – szklarza. Każdy z nas tworzył własną szklaną bańkę dmuchając w tzw. piszczel. To były bardzo ciekawe zajęcia.  Po powrocie do szkoły spotkaliśmy się z pracownikami V Komisariatu Policji w Krakowie, którzy przypomnieli nam jak ważne jest bezpieczeństwo w czasie wakacji.

Wtorek spędziliśmy na sportowo. Chętnie pływaliśmy na basenie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego oraz wzięliśmy udział w zajęciach na kręgielni.

W środę wyruszyliśmy w „Rejs na Krańce Świata”. Płynąc po Wiśle mogliśmy z bliska zobaczyć miejsca gdzie Wilga i Rudawa wpadają do królowej polskich rzek. Podziwialiśmy zabytki Krakowa oraz słuchaliśmy ciekawych informacji o naszym  mieście. Statek dowiózł nas do tajemniczego portu ukrytego w zaroślach, a pan kapitan zaprowadził nas do Parku Edukacji Globalnej - SWM Wioski Świata, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych pt: "Na tropie papuaskich skarbów" oraz „Magiczna Mongolia”. To był bardzo gorący dzień "Lata w szkole".
Po powrocie do budynku czekał na nas nie tylko pyszny obiad, ale także orzeźwiająca galaretka z truskawkami.

Czwartek to kolejny dzień atrakcji. Rano zwiedzaliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Intensywne kolory kwitnących kwiatów i soczysta zieleń zachwyciły wszystkich. Warto wiedzieć, że Ogród został wpisany do rejestru zabytków, jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury. Po dwugodzinnym spacerze udaliśmy się do kina na seans filmowy „Autka 3”.

Piątek to ostatni dzień pierwszego tygodnia wakacji. Spędziliśmy go także na sportowo. Zajęcia na basenie, a następnie rozgrywki tenisa stołowego na obiektach sportowych KSOS sprawiły, że każdy z nas powrócił zadowolony do domu.

II tydzień akcji „Lato w szkole 2017”

Drugi tydzień akcji „Lato w szkole 2017” był także tygodniem pełnym atrakcji.

W poniedziałek wybraliśmy się do Tężni solankowych w Wieliczce, a we wtorek oglądaliśmy film „Gru, Dru i Minionki. W tych dniach przed południem uczestniczyliśmy także w warsztatach technicznych i kulinarnych.

W sklepie materiałów budowlanych „Castorama – Podgórze” każdy z nas miał okazję zaprojektować i wykonać ramkę na zdjęcia wykorzystując do tego fragmenty ceramicznej mozaiki. Następnie mogliśmy z bliska przyjrzeć się codziennej pracy osób zatrudnionych w „Castoramie”, dowiedzieć się jak miesza się farby w mieszalniku, na czym polega obsługa maszyn ustawiających oraz zdejmujących towar z półek położonych bardzo wysoko.

Warsztaty kulinarne zostały zorganizowane dla nas w restauracji „Gusto Dominium” przy ul. Kamińskiego 11. Pizza, którą przygotowaliśmy smakowała wyśmienicie.

Czwartek i piątek to dni, które minęły nam na podziwianiu świata zwierząt. W czwartek wybraliśmy się do Ogrodu Zoologicznego, a w piątek odwiedziliśmy Krakowskie Muzeum Przyrodnicze Instytutu Semantyki I Ewolucji Zwierząt PAN, które znajduje się przy ul. Sebastiana 9.

Również w tym tygodniu (środa i piątek) spędziliśmy czas w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym Centrum. Zorganizowano dla nas zajęcia na basenie, na sali gimnastycznej, na siłowni oraz na kręgielni.

Szybko minęły te dwa tygodnie wakacji. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Pani Beacie, pani Krysi, pani Uli oraz pani Ali dziękujemy za ten czas spędzony w szkole.

„Koloniści 2017r”