Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Spacer w budynku Radia Kraków

Na przełomie listopada i grudnia klasy szóste miały okazję zwiedzić jedno z najciekawszych radiów krakowskich. Uczniowie przespacerowali się po tzw. Wiadrze Kraków (potoczna nazwa nawiązuje do kształtu budynku, który powstał 1999 r.), dowiadując się, na czym polega praca w radiu.Szóstoklasiści podpatrzyli, jak na żywo nadaje się wiadomości w newsroomie oraz jak ważna jest każda sekunda podczas przeprowadzania wywiadu. Więcej...

Uczniowie mogli również policzyć wszystkie przyciski, znajdujące się na konsoli operatora programów w pokoju reżyserskim. Zwiedzili także pokój dziennikarski, Studio Koncertowe im. Romany Bobrowskiej. Dowiedzieli się, w jaki sposób wyciszane są studia nagraniowe i jak zbudowane są mikrofony, ale także jak funkcjonuje archiwum nagrań Radia oraz czym zajmuje się Off Radio.

Jednak największym powodzeniem cieszyła się poczekania, w której, na tle logo Radia, uczniowie zostali sfotografowani, tak jak sławni goście Radia Kraków, czekający na wywiad.